Loading…

READY TO ROCK?

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Start exploring

Poke bowl s krevetami

Suroviny

rýže 50 gmožno nahradit hnědou / jasmínovou, váha před uvařenímrýžový ocet 1.5 ČLNA ZELÍzelí červené 50 gkousek, na nudličkyrýžový ocetpár kapekkrupicový cukr 1 špetkaNA KREVETYjarní cibulka 2 kszelené části, nadrobnosójová omáčka 1 PLnejlépe tamari1 ČLmirinsezamový olej 1 ČL(z praženého sezamu)1 ČLsezamové semínko bílézázvor (čerstvý) 0.5 ČLnajemno strouhanýDÁLE POTŘEBUJEMEpepřčerstvě mletý (nemusí být)krevety 100 gvařené, větší, loupané, ponechané v celku / nakrájené na cca 3 cm kousky, či podélně rozpůlenérajčata cherry 1 hrstna kolečka / rozpůlená, na dokončeníananas 70 gčerstvý, kousek, očištěný, čerstvý, na kostky, na dokončení

1Připravte rýži a zelí. Uvařte rýži podle návodu na obalu. Mezitím promíchejte zelí s pár kapkami rýžového octa a špetičkou cukru. Odložte.

2Připravte krevety. V misce vidličkou prošlehejte zelené od jarních cibulek, sójovou omáčku, mirin, olej, bílý sezam, zázvor a pepř podle chuti. Do malé mističky odložte cca 2 lžičky omáčky. Do misky, v níž jste směs míchali, dejte krevety a jemně je v ní obraťte.

3Do uvařené rýže vmíchejte rýžový ocet, dejte ji do misky a úhledně na ni naaranžujte zelí, rajčátka, ananas, okurku, krevety, výhonky a koriandr. Pokapejte odloženou omáčkou a posypte opraženým sezamem. Dobrou chuť!

Leave a Reply